Груди при вагітності на ранніх строках - мабуть, найпершими сигналізують жінці про її цікавий стан, коли інші симптоми вагітності ще жодним чином не проявляються. Чи болять груди при вагітності, які зміни відбуваються в цьому органі, і як правильно підготувати груди під час вагітності до лактації, сьогодні розповість Вам Центр здоров'я родини Людмили Лотоцької - Волкової.

Збільшується об'єм. У багатьох жінок груди при вагітності на ранніх термінах помітно збільшуються в розмірах. На зростання грудей, молочних проток і сполучних тканин, з яких вони складаються, впливають такі гормони, як прогестерон і естроген. За час вагітності груди у жінки можуть вирости на 2-3 розміри.

Підвищується чутливість. Більшість жінок у перший місяць вагітності відчувають біль і дискомфорт. Груди стають дуже чутливими, болісно реагуючи навіть на найлегший дотик.

Виділяється молозиво. З 3-го і навіть з 2-го триместру вагітності з грудей починає виділятися найцінніше перше молоко, густа маса жовтого відтінку - молозиво. Цей продукт виробляється жіночими грудьми на початку періоду лактації, але у деяких жінок це відбувається ще до пологів.

З'являються розтяжки. Зростання грудей при вагітності провокує і поява на шкірі розтяжок. Це пояснюється тим, що колагенові волокна сполучної тканини не встигають за інтенсивним збільшенням грудей і можуть порватися. Після пологів у процесі відновлення вони можуть стати блідими, але повністю не зникнуть.

Змінюються соски. Для грудей під час вагітності характерне збільшення і потемнення сосків із коричневим або темно-червоним відтінком. Також змінюється ареоли, збільшуючись з 30 до 50 мм.

Після народження дитини на жінку чекає годування грудьми. При вагітності корисно готувати молочні залози до цього непростого процесу, але на останніх термінах, приблизно за місяць до пологів, щоб не провокувати маткові скорочення і загрозу викидня.

Уникнути розтяжок допоможе використання спеціальних косметичних засобів (кремів і олій).

У цей період особливо важлива гігієна шкіри грудей, щоб вона дихала, не потіла, не зазнавала сильних механічних впливів, перегріву або, навпаки, переохолодження. Не варто використовувати для молочних залоз косметичні засоби з синтетичними складовими.

Якщо у тебе немає тонусу матки та інших протипоказань, то можна зміцнювати соски, проводячи акуратне обтирання навколососкових областей натуральною тканиною, щоб ніжна шкіра трохи загрубіла і не так тріскалася від ясен дитини під час грудного вигодовування.

Також для зміцнення грудей корисний контрастний душ, але вода не має бути надто гарячою або ж холодною. Крім того, під час водних процедур уникай намилювання ареол.

Придбай правильний комфортний бюстгальтер, який підходить за розміром, не здавлює і не натирає груди і добре підтримує їх. Найкращий варіант - бюстгальтер із натуральних тканин, без кісточок і поролону, на широких лямках.

Крім того відвідай мамолога, який простежить за станом здоров'я твоїх грудей під час вагітності і підкаже, як правильно здійснювати догляд за молочними залозами, як під час годування не допустити застою молока і травм сосків.

 

Чекаємо на Вас за адресою:

м. Львів, вул. Олександра Кониського 9/2а

+380 67 370 8404