Скринінг 1 триместру вагітності — норма проведення та можливі результати
Скринінг 1 триместру вагітності повинен здійснюватися на 11 — 13 тижні (найкраще на 12 тижні) — один із найбільш достовірних. Він виявляє вірогідність патологій, як-от дефект передньої черевної стінки, нервової трубки, певні генетичні патологічні зміни.
Крім них «подвійний тест» засвідчує загрозу переривання вагітності, фетоплацентарну недостатність.
Остаточний висновок скринінгу 1 триместру вагітності формується на основі даних УЗД та біохімічного аналізу крові. Вираховується також вільний β-ХГЛ та РАРР-А. На 10–12 тижні вагітності рівень ХГЛ досягає свого найвищого рівня, а потім знижується.
Дослідження РАРР-А варто здійснювати на 12-му тижні. Після 14 тижнів він не є інформативним.
Одним із найважливіших показників УЗД вважається величина комірцевого простору! Це проміжок між внутрішньою поверхнею шкіри плоду й зовнішньою поверхнею м’яких тканин у проекції шиї плода. Також потрібно вимірювати носові кісточки, кровоплин у венозній протоці, виключити регургітацію на трикуспідальному клапані.
Біохімічний скринінг 1 триместру дає вірогідність виявлення синдрому Дауна до 90 % у поєднанні з ультразвуковими маркерами. При потребі рекомендують розрахунок індивідуального ризику народження дитини з хромосомними аномаліями.